Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

A Happy-hét értékelése

Iskolánk idén először csatlakozott a Happy-hét rendezvénysorozathoz. A vízfogyasztást népszerűsítő országos program keretében plakátokat készítettek a gyerekek, illetve a központilag kiküldött reklámanyagokat is kihelyeztük jól látható helyekre. Folyamatosan biztosítottuk a hét során a tiszta, friss ivóvizet kancsókban, poharakkal felkínálva iskolánk folyosóin. Tájékoztató előadásokat tartottunk a víz körforgásáról, a magyarországi tiszta ivóvíz kiváló minőségéről, a víz ivóvízzé válásáról, a víz élettani szerepéről. Játékos sportváltóversenyeket szerveztünk tanítványainknak, ezzel is fokozva a tiszta víz jelentőségét az egészségkárosító édes, tartósítószerekkel teli üdítőitalokkal szemben. A kívánt eredmény igen látványos, hiszen tanítványaink a Happy-hét eltelte után is keresték, illetve kérték az ivóvizet. A tudatos ivóvízfogyasztás tehát ilyen rövid idő alatt beépült a mindennapjaikba, ezzel is hozzájárulva az egészségesebb életmódhoz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A kommentárok nem engedélyezettek.