Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Fenntarthatósági témahét az Újpesti Bene Ferenc Általános Iskolában

2016. április 18–22-ig fenntarthatósági témahetet tartottunk iskolánkban. Ökoiskola vagyunk, így nem ismeretlen fogalom a tanulóink körében a környezettudatos gondolkodás, ezen belül is az anyagtakarékosságra nevelés, a szelektív hulladékgyűjtés és az újrahasznosítás fontosságának tudatosítása.
Alsó tagozaton 5 tanórás projektben a papír útja témakört dolgoztuk fel. Magyar irodalom, környezetismeret, életvitel és gyakorlat és vizuáliskultúra-órákon, délutáni foglalkozáson és előzetes otthoni gyűjtőmunkák segítségével megismertük a papír történetét, gyártási folyamatát, felhasználási területeit és a különböző papírfajtákat. PowerPoint bemutató, csoport- és egyéni munka színesítette az órákat.

1 2

3 4

5

Délutáni foglalkozáson megismerkedtünk a papírmerítés lépéseivel, vizuáliskultúra-órán pedig cicát, baglyot és kígyót készítettünk papírgurigából.

6 7

8

Mindenki nagy örömmel készült “A papír útja” rajzpályázatra.

9

Johanna, Orsi és Viki rajzát kiválasztottuk és elküldtük.

a

A többiek munkái az osztályunkat díszítik.

b

Jobbágy-Felső Erzsébet

A kommentárok nem engedélyezettek.