Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Európai Diáksport Napja 2018

A Magyar Diáksport Szövetség ebben az évben szeptember 28-án rendezte meg az Európai Diáksport Napja magyarországi programjait. A rendezvény magyar kezdeményezésből nőtte ki magát nemzetközi eseménnyé. Célja, hogy hogy a gyerekek megtapasztalhassák a felszabadult, közös mozgás élményét, legalább 2 órás sportfoglalkozás keretében.
Iskolánk idén is csatlakozott a programhoz, sokszínű mozgási lehetőséget nyújtva diákjainknak. A gyerekek örömmel vetették bele magukat a különböző labdajátékokba, de maradt energiájuk a diáksportnap hagyományos futására is, amely mindig az adott évnek megfelelő távot jelenti, azaz idén 2018 métert.
Bár diáksportnap legközelebb jövőre lesz, a rendszeres mozgást addig sem hagyjuk abba, hiszen sportolni nemcsak egészséges, de jó is!

A progrtamon készült fotókat Facebook-oldalunkon tekinthetik meg.

A kommentárok nem engedélyezettek.