Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Európai Diáksport Napja 2019

A Magyar Diáksport Szövetség ebben az évben szeptember 27-én rendezte meg az Európai Diáksport Napja magyarországi programjait. A rendezvény magyar kezdeményezésből nőtte ki magát nemzetközi eseménnyé. Célja, hogy hogy a gyerekek megtapasztalhassák a felszabadult, közös mozgás élményét, legalább 2 órás sportfoglalkozás keretében. Iskolánk idén is csatlakozott a programhoz, sokszínű mozgási lehetőséget nyújtva diákjainknak. A gyerekek örömmel vetették bele magukat a különböző labdajátékokba, de maradt energiájuk a diáksportnap hagyományos futására is, amely mindig az adott évnek megfelelő távot jelenti, azaz idén 2019 métert.

Bár diáksportnap legközelebb jövőre lesz, a rendszeres mozgást addig sem hagyjuk abba, hiszen sportolni nemcsak egészséges, de jó is!

A kommentárok nem engedélyezettek.