Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Márton-napi vigasságok

November 7-én és 8-án délután iskolánk alsó tagozatosai Márton napjához fűződő
népszokásokkal, népi játékokkal ismerkedhettek az Ifjúsági Házban.

Már az előző években is nagy sikert aratott ez a program tanulóink körében. Az idén sem volt ez másként, nagyon sok, izgalmas interaktív foglalkozás várta a gyerekeket. Megismerkedtek a Márton-nap történetével, a kukoricamorzsolás, libatömés, lúdtollal írás technikájával. Mesét hallgattak, közben libazsíros kenyeret ettek, s hozzá finom teát ittak. A kézműves foglalkozáson libás fejpántot készítettek, majd pörgős-forgós táncházas programon is részt vehettek.

A Márton-nap vidám hangulatban, vigassággal telt el, élményekben gazdagon térhettünk vissza iskolánkba.

A kommentárok nem engedélyezettek.