Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Tanévnyitó 2021

Szeptember 1-jén újra gyerekzsivaj töltötte meg iskolánkat. A tanévnyitó ünnepségen Miskolczi Erzsébet intézményvezető asszony egy-egy szál virággal köszöntötte a kis elsős gyerekeket, akiket az ötödikes tanulók kísértek át a jelképes virágkapun. Lakatos Levente 8.b osztályos tanuló, Madár-Kovács Mátyás és Madár-Kovács Márton 1.a osztályos tanulók verssel színesítették az ünnepélyt.

Iskolánkban már hagyomány az elsős gyerekek Mukivá avatása. Az évnyitó után az 1.a és 1.b osztályosok a tornateremben, tréfás ügyességi feladatokat teljesítettek. Idén memóriajáték, képkirakó, célbadobás és jelképes „burgonyaültetés” várt kis diákjainkra. A mókás feladatokat vidáman, sikeresen teljesítették az elsősök, majd fogadalmat tettek. Mukivá avattuk őket, majd büszkén átvették a jól megérdemelt oklevelet.

Iskolánk idén 45 éves, így ez az év még különlegesebb pillanatokat tartogat számunkra.

A kommentárok nem engedélyezettek.