Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

A Világ Legnagyobb Tanórájához csatlakoztunk

A Világ Legnagyobb Tanórája egy világméretű oktatási projekt, amelynek célja a gyerekekkel megismertetni és hozzájuk közelebb hozni a fenntartható fejlődést szolgáló globális célokat. Iskolánk idén is részt vett a projektben.
Az alsósok a globális célok közül a környezetvédelmet vizsgálták közelebbről. Beszélgetésekkel, animációs kisfilm megtekintésével, a témához kapcsolódó képek kiszínezésével élményszerűen dolgozták fel a témát.
A felsősök óráin sok komoly dologról esett szó. Alaposan körbejárták a globalizáció fogalmát, összegyűjtötték a globalizációs problémákat, és megbeszélték, milyen lépéseket tettünk már ezek ellen, és mi az, ami még megoldásra vár. A nyolcadikosok megtárgyalták azt is, mit jelentett az ökológiai intelligencia egy ókori körülmények között megrekedt indiai faluban, és mit jelent a modern, városlakó emberek számára.
Elgondolkodtató, cselekvésre késztető órákon vettünk részt, amellyel minden remélhetőleg hozzájárultunk diákjaink fenntartható szemléletformálásához.

A tanórákon készült képeket Facebook-oldalunkon tekinthetik meg.

A kommentárok nem engedélyezettek.