Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Halloween-nap a Bene suliban

Iskolánk angoltanárai sok éve hagyományosan megrendezik a Halloween-napot az iskolában. Minden osztályunk belépést nyert a gondosan berendezett teremben szervezett játékokra.
Már reggeltől fura alakok, boszorkányok, vámpírok, ördögök, szörnyek és egyéb rémek lepték el az iskolát, akik aztán izgatottan várták, hogy beléphessenek az izgalmakat rejtő terembe. Aki ügyes volt a feladatok megoldásában, pontokat gyűjthetett, amit édességre válthatott a végén.
Célunk nem egy amerikai hagyomány átvétele, hanem tanulóink megismertetése az ünnep eredetével, felkelteni érdeklődésüket a célnyelvi kultúra és a nyelvtanulás iránt, valamint kihasználni a játék nyújtotta lehetőséget a közösségformálásra.
Ezért használjuk ki ezt az alkalmat minden évben a játék megszervezésére. Az angolórákon tanulóink pedig számos angol nyelvi feladat megoldásán keresztül bővíthették ismereteiket az ünnepről.

Az eseményen készült képeket a Facebook-oldalunkon tekinthetik meg.

A kommentárok nem engedélyezettek.