Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

“Vesd bele magad!”

Iskolánk immár harmadik éve csatlakozik a „Vesd bele magad” mozgalomba, melyet a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége hirdet meg évről évre. Ennek keretében tanítványaink vetőmagcsomagot kapnak, amit otthon (kiskertben vagy balkonládákban, cserepekben) elültetnek, nevelnek, gondoznak, majd a termést learatva – közösen a családdal – elfogyasztanak. Úgy gondoljuk, ezek a tevékenységek fejlesztik tanulóinkban az önálló gazdálkodás, a termelés fontosságának, felelősségének és szépségének értékrendszerét.

Ebben a tanévben több mint 100 tanulónk igényelt vetőmagot. A személyre szóló csomagban a paprika-, paradicsom-, retek-, borsómagok mellett az idén virágmagot, estikét is kaptunk. Nagyon örülünk a lehetőségnek, s nagy kedvvel kezdjük a veteményezést. Reméljük, minden magocska kibújik, aztán palántázhatjuk, majd gondozhatjuk a zöldségeket, várva azt a pillanatot, amikor leszedhetjük a termést, s jóízűen fogyaszthatjuk el.

vesd bele magad vesd bele magad1

A kommentárok nem engedélyezettek.