Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Ben(n)e vagyunk!

Az idén hetedik alkalommal rendeztük meg a „Ben(n)e vagyunk!” sportnapunkat.
Miskolczi Erzsébet igazgató asszony köszöntötte a megjelenteket, méltatta a kéznyomatot adó olimpiai bajnokok és olimpikonok sportpályafutását, példaként állította teljesítményüket tanulóink elé. Örömét fejezte ki meghívott vendégeinknek, az olimpiai iskolák képviselőinek, hogy jelenlétükkel megtisztelték rendezvényünket. Megnyitójában kiemelte a sport, a mozgás fontosságát, felhívta a figyelmet a közelgő Kihívás napjára, s elmondta, hogy a Benések mindent megtesznek, hogy Újpest újra elnyerje a „Legsportosabb város” címet. Buzdította a diákokat a sportszerű versenyzésre, majd ismertette a Bene nap programját, és jó versenyzést kívánt a tanulóknak.
Rendezvényünk fényét emelte Madaras Norbert háromszoros vízilabdázó olimpiai bajnok, Varga Tamás kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, Hosnyánszky Norbert, Székely Bulcsú olimpiai bajnok vízilabdázók és Kovács Péter olimpikon, az évszázad kézilabdása.
Óriási élmény és megtiszteltetés volt a velük való találkozás.
Emberi nagyságuk, szakmai életútjuk követendő mintát adnak tanulóinknak.
Vendégeink között üdvözölhettük dr. Molnár Szabolcsot Újpest Önkormányzatának alpolgármesterét, Győr Bélát, a MOA főtitkárát, Szász György szobrászművészt.

Az ünnepélyes megnyitó után párhuzamosan folytak a nap eseményei.
Meghívott neves sportolóinktól Szász György Munkácsy díjas szobrászművész kéznyomatot vett.
Közben elkezdődtek három sportágban a versengések a résztvevő iskolák között: a Kolozsvár Utcai Általános Iskola, a Zuglói Hajós Alfréd Német – Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, az Újpesti Halassy Olivér Német Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola és Nyelvoktató Nemzetiségi Iskola, a Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola és Középiskola, és az Újpesti Bene Ferenc Ált. Iskola csapatai között.
Iskolánk tanulói 10 helyszínen játékos ügyességi versenyen bizonyíthatták tudásukat, ügyességüket.

A délelőtt zárasaként került sor az eredményhirdetésre.
Labdarúgás: 1. Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola
2. Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola és Középiskola
3. Zuglói Hajós Alfréd Német- Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános
Iskola
Szivacskézilabda: 1. Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola
2. Zuglói Hajós Alfréd Német- Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános
Iskola
3. Kolozsvár Utcai Általános Iskola
Röplabda: 1. Kolozsvár Utcai Általános Iskola
2. Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Délután családi sportnappal folytatódtak a délelőtt elkezdett események. Lelkes szülők, pedagógusok, gyerekek együtt sportoltak, versenyeztek. Legnagyobb sikere a váltóversenynek volt, ahol az apukák, anyukák, gyerekek közösen küzdöttek.
Köszönjük vendégeinknek, a szülőknek, diákoknak, pedagógusoknak az együtt töltött időt.
Felejthetetlen élmény volt mindannyiunk számára ez a nap!

A Bene-napon készült fotókat Facebook-oldalunkon tekinthetik meg.

A kommentárok nem engedélyezettek.