Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

A hangok birodalmában

Tartalmas és érdekes interaktív hangszerbemutatón vehettek részt iskolánk első és második osztályos tanulói. Az Erkel Gyula Zeneiskola tanárai „Belépés a hangok birodalmába!” címmel hangszeres bemutató foglalkozást tartottak. Ezúttal a rézfúvósokkal ismerkedhettek diákjaink.
A foglalkozást Miskolczi Erzsébet igazgató asszony nyitotta meg, aki köszöntötte vendégeinket.
Elmondta, hogy iskolánk a sport mellett mindig is nagy hangsúlyt fektetett a művészetek, köztük a zene megismertetésére, megszerettetésére.
Ambrus Orsolya, a zeneiskola intézményvezető-helyettese moderálta az eseményt. Volt közös éneklés, hangszerfelismerés, gyönyörű hangok trombitán, kürtön és tubán, kedves zenei játékok és a rendezvény végén minden résztvevőnek egy kis meglepetés.
Gyerekek, felnőttek egyaránt élvezték a színvonalas bemutatót, és reméljük, hogy a mozgás mellett sokaknak belefér az idejébe a zenetanulás is.
„Tulajdonképpen az éneklés is sport: erősíti a tüdőt!”
/Giovanni Guareshi/

Az eseményen készült képeket Facebook-oldalunkon tekinthetik meg.

A kommentárok nem engedélyezettek.