Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Karácsonyi dalok angolul – Christmas Carols

Nagy-Britanniában már a 19. századtól szokás a karácsonyt megelőző napokon, hogy sapkába és kesztyűbe öltözött fiatalok gyertyákkal kezükben, kórusban karácsonyi dalokat (Christmas Carol) énekelnek a maguk és a járókelők szórakoztatására. Az így gyűjtött aprópénzt aztán jótékony célokra fordítják. Gyakran kórháznak vagy rászorulóknak gyűjtenek.
Iskolánk tanulói már 1. osztálytól ismerkednek az angol nyelvvel, az oktatás része az angol gyermekdalok és közismert dalok tanulása is. Idén hagyományosan a 3-8. osztályos tanulóink közül mintegy 60 fő varázsolt karácsonyi hangulatot az iskolába az ismert karácsonyi dalok közös éneklésével.
A csoport- ill. osztálykeretben készülő gyerekek nagy öröméneklésben kapcsolódtak össze Gabi néni és az angolnyelv-tanárok irányításával.

Az eseményen készült képeket a Facebook-oldalunkon tekinthetik meg.

A kommentárok nem engedélyezettek.