Tesi-suli

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola

Névadónkra emlékeztünk

Iskolánk névadója, Bene Ferenc 1944. december 17-én született, azaz idén lenne 78 éves. Születésének évfordulójáról december 16-án emlékeztünk meg.
Miskolczi Erzsébet intézményvezető asszony megnyitójában Bene Ferenc sportolói és emberi nagyságát emelte ki. Emlékeztetett arra a jeles eseményre is, hogy 2012. szeptember 1-jétől viseljük Bene Ferenc nevét, s pontosan 10 évvel ezelőtt, 2012. december 17-én nagyszabású névadó ünnepség keretében került sor az ünnepélyes névfelvételre, amelyet Bene Ferenc családja, jeles sportolók, Újpest városvezetése, a MOB, MOA vezetői is megtiszteltek. A névfelvétel óriási feladatot is jelent számunkra, méltónak kell lennünk Bene Ferenc sportolói és emberi nagyságához.
Iskolánk egyedi, különleges rendezvénye az olimpiai bajnokok, neves sportolók kéz- és lábnyomatának vétele. Bene Ferenc 2005-ben elsők között adta lábnyomát intézményünknek, amit azóta Dicsőségfalunkon őrizzük 44 neves sportember nyomatának társaságában.
Ezt követően Varga Szilveszter testnevelő, labdarúgóedző vette át a szót, aki elmondta, hogy korának legnagyobb világsztárjai és legnagyobb tudású futballistái között tartják számon Bene Ferencet, akinek olimpiai gólrekordja (1964 Tokió) a mai napig megdönthetetlennek bizonyult.
A megemlékezés végén egy ámulatba ejtő összeállítást láthattunk iskolánk névadójának legszebb tizenkét góljáról, amit névadónk fia, Bene Ferenc, a kiváló sportember állított össze. Köszönjük szépen!
Emlékét örökké őrizzük!

A megemlékezésen készült képeket a Facebook-oldalunkon tekinthetik meg.

A kommentárok nem engedélyezettek.